محل تبلیغات شما

اتریوم

وب‌سایت رسمی اتریوم آن را اینگونه تعریف می‌کند:

اتریوم یک پلتفرم غیرمتمرکز است که قراردادهای هوشمند را اجرا می‌کند: هیچ‌گونه احتمال از کارافتادگی، سانسور، تقلب یا دخالت افراد شخص ثالث برای برنامه‌هایی که روی اتریوم اجرا می‌شوند، وجود ندارد.

در ساده ترین جمله، اتریوم یک پلتفرم آزاد مبتنی بر فناوری بلاک چین است که توسعه دهندگان را قادر می سازد تا برنامه های غیرمتمرکز خود را روی آن پیاده سازی کنند. این برنامه‌ها تحت کنترل و نظارت هیچ سازمان و نهادی نخواهند بود و تراکنش‌ها و معاملات روی اتریوم به صورت کاملا مستقل از بانک‌ها یا نهادهای دیگر پولی انجام می‌شوند. ارز دیجیتال این شبکه هم اتر نام دارد و واحد اختصاری آن ETH است.

 

هر کسی قادر است با استفاده از اتریوم برنامه غیرمتمرکز خود را توسعه دهد. همچنین توسعه دهندگان می‌توانند بدون نیاز به ساخت بلاک چین جدید، با استفاده از اتریوم برای برنامه‌های خود ارز دیجیتال مستقل بسازند که به آن‌ها توکن می‌گویند. در واقع توکن، ارز برنامه‌های غیرمتمرکزی هستند که خودشان بلاک چین خصوصی ندارند و از بلاک چین های دیگر مثل اتریوم استفاده می‌کنند.

تا قبل از پیدایش اتریوم، برنامه‌نویسان بلاک چین برای ساخت ارز دیجیتال خود از ابتدا مجبور به ساخت یک بلاک چین جداگانه بودند اما امروزه بلاک چین اتریوم میزبان هزاران هزار توکن است.

تیم اتریوم دلیل ساخت این شبکه را اینگونه عنوان می‌کنند:

اتریوم ایجاد شد تا ما برای انجام کارهایمان به هیچ بانک، شرکت و نهاد دیگری به جز خودمان نیاز نداشته باشیم.

هدف اتریوم تبدیل شدن به یک کامپیوتر جهانی است. یک کامپیوتر برای همه کارها

تفاوت‌های بیت کوین و اتریوم

آیا اتریوم شبیه بیت کوین است؟ هم بله هم نه. اتریوم هم مانند بیت کوین می‌تواند به عنوان ارز دیجیتال دسته‌بندی شود، مورد معامله قرار بگیرد و آن را به عنوان روش پرداخت پذیرفت اما اتریوم تفاوت‌های زیادی با بیت کوین دارد.

مانند بیت کوین، اتریوم هم یک بلاک چین توزیع شده عمومی دارد. اگر چه تفاوت های فنی زیادی بین این دو وجود دارد اما مهمترین تفاوت، اهداف و قابلیت هاست.

در واقع بیت کوین برای اولین بار با هدف یک سیستم پرداخت جهانی، همتا به همتا و غیرمتمرکز خلق شد اما اتریوم به دنبال حذف تمرکز از تمام فرایندهاست.

در حالی که بلاک چین بیت کوین برای رهگیری مالکیت پول دیجیتال (بیت کوین) استفاده می‌شود، بلاک چین اتریوم برای اجرای کد برنامه‌های غیرمتمرکز طراحی شده است.

اتریوم هم مانند بیت کوین مبتنی بر الگوریتم اجماع اثبات کار یا همان ماینر بیت کوین بوده اما قرار است که سمت به اثبات سهام حرکت کند. در اثبات سهام، ماینینگ صورت نمی‌گیرد و افراد بر اساس میزان دارایی خود در شبکه، به تایید تراکنش‌های می‌پردازند و پاداش دریافت می‌کنند.

در حالی که تعداد واحدهای بیت کوین محدود به 21 میلیون واحد است برای اتریوم هنوز سقف مشخصی تعیین نشده است اما احتمالا در ادامه مسیر سقف تعداد کوین تعیین خواهد شد یا حداقل برای آن حد تولید سالانه در نظر گرفته می‌شود تا تورم آن کنترل شود. سرعت تراکنش‌های اتریوم به مراتب سریع‌تر از بیت کوین است و به مراتب کارمزد کمتری نسبت به بیت کوین دارد.

نمی‌توان به طور دقیق گفت که بیت کوین بهتر است یا اتریوم زیرا این دو شبکه اهداف یکسان ندارند و هر کدام کاربرد و ویژگی‌ منحصر به فرد خاص خودش را دارد.

 

مزایای پلتفرم‌های غیرمتمرکزی مانند اتریوم چیست؟

از آنجا که برنامه های غیرمتمرکز در بلاک چین اجرا می شوند، لذا از تمام ویژگی های بلاک چین نیز می توانند استفاده کنند.

غیر قابل تغییر بودن – واسطه ها و افراد ثالث نمی تواند هیچ تغییری در داده ها ایجاد کنند.

غیرقابل دستکاری و نفوذ – برنامه ها بر اساس اجماع شبکه فعالیت می کنند. بنابراین امکان سانسور، نفوذ به شبکه یا حذف داده ها نیست.

امن – بدون نهاد مرکزی و تضمین شده توسط رمزنگاری.

همیشه فعال – برنامه‌های غیرمتمرکز هرگز متوقف نمی شوند و هیچ کس قادر به جلوگیری از فعالیت آن ها نیست.

هر خدمت متمرکزی می تواند توسط اتریوم غیرمتمرکز شود. خدمات بزرگی مثل پرداخت ها، بیمه،‌ رای گیری و بسیاری از خدماتی که اکنون توسط واسطه ها انجام می شوند، با بلاک چین غیرمتمرکز خواهند شد.

با استفاده از پلتفرم‌هایی مانند اتریوم، شرکت‌ها و خدمات گوناگون می‌توانند اعتمادسازی در کار خود را به حداکثر برسانند و به کسب و کار خود اعتبار ببخشند. در دنیایی که داده‌ها بسیار ارزشمند هستند، تمرکززدایی اجتناب‌ناپذیر خواهد بود

سرگئی برین بنیانگذار شرکت گوگل در نشست تکنولوژی نوظهور (emerging technologies) که دو روز پیش در مراکش برگزار شد، شرکت کرد. یکی از نشست های این کنفرانس در مورد فناوری بلاک چین بود. برین در سخنرانی خود اعلام کرد او با پسر ده ساله‌اش اتریوم استخراج می‌کنند. وی بیان  کرد الگوریتم استخراج zero-knowledge proof (گواه اثبات دانایی صفر) واقعا شگفت انگیز و بی نظیر است.

اثبات دانایی صفر یکی از پروتکل‌های مورد استفاده برای استخراج ارزهای دیجیتال است. در واقع با این روش می‌توان بدون داشتن اطلاعات و آشکار کردن آنها، مسائل و محاسبات را تایید و اثبات کرد. ارز دیجیتال زی کش از این تکنولوژی استفاده کرده است تا  حریم خصوصی در شبکه خود را به بالاترین حد ممکن برساند. با استفاده از این ویژگی کاربران می‌توانند اطلاعات تراکنش ها را مخفی کنند، در حالی که هیچ خللی به امنیت شبکه وارد نمی‌کنند.

در این نشست الیزابت استارک، بنیانگذار و مدیرعامل لایتنینگ و ناها نارولا مدیر طرح های ابتکاری دیجیتالی در میت مدیا (MIT Media Lab) نیز حضور داشتند. الیزابت استارک در مورد شبکه لایتینگ و امنیت اکسچنج های متمرکز صحبت کرد. وی گفت:

شبکه لایتنینگ به مردم این امکان را می‌دهد تا با استفاده از امنیت بلاک چین، حجم بالایی از تراکنش داشته باشند. این فناوری بسیار قوی است. تا به حال اینقدر در مورد آینده و پتانسیل پروژه های در حال ساخت هیجان زده نبوده‌ام. ما در حال ساخت فناوری های بنیادی و ارائه آنها به جهان هستیم.

سرگئی برین در نامه خود به سرمایه گذاران در ماه مه، ماینینگ اتریوم را در به عنوان نقش اصلی “رونق محاسبات” معرفی کرد که به “نوزایی فناوری” کمک می‌کند. وی افزود:

عوامل متعددی در رونق محاسبات نقش دارند. عامل نخست پیروی از قانون مور می باشد، عامل دوم میزان استفاده و به کارگیری کارت گرافیک های پیشرفته گیمینگ و الگوریتم های گواه اثبات کار مطابق با عملکرد GPU (واحد پردازشی کارت گرافیک) موجود در بعضی از ارزهای دیجیتال نظیر اتریوم می‌باشد.

با وجود تحسین سرگئی برین از ارز دیجیتال، گوگل در ماه مارس تبلیغات ارز دیجیتال را ممنوع کرد و این ت تا این ماه تغییری نکرده است. با این حال چندین شرکت فناوری بزرگ در حال بررسی بلاک چین برای استفاده در پلتفرم های خود می‌باشند. فیس بوک اخیرا مدیر جدید برای بخش بلاک چین خود منصوب کرده است. این شرکت هم ممنوعیت تبلیغات ارز دیجیتال را در ت‌های خود قرار داده است و در حال حاضر فقط به تبلیغاتی که محتوای آنها توسط فیس بوک تایید شده باشد اجازه تبلیغ می‌دهد. آمازون، آی بی ام و مایکروسافت نیز راهکارهای سازمانی مبتنی بر بلاک چین و همچنین ثبت اختراعاتی در این زمینه ارائه داده‌اند. به نظر می‌رسد تمام غول‌های تکنولوژی به سمت بلاک چین قدم برمی‌دارند اما تا نهایی شدن طرح خود سعی در رسانه‌ای کردن آن ندارند.

 


ارز دیجیتال اتریوم ,بلاک ,چین ,بیت ,کوین ,های ,بلاک چین ,بیت کوین ,ارز دیجیتال ,استفاده از ,با استفادهمنبع

تحلیل تکنیکال چیست

بیت کوین

خرید و فروش بیت کوین

خرید دستگاه بیت کوین

پرفکت مانی

خرید بیت کوین

ماینر

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
نصب شوت زباله باکیفیت سئو- طراحی سایت تاتی آموزش زبان چینی خرید بلیط هواپیما و هتل : با 3 کلیک پرواز کن خرید انواع کالباس بر دستی talondhrgwz12 site پکیج های 6040 حرف آخر بادکنک آرایی تولد و افتتاحیه هر چی که بخوای